22.09.2016 - Spiaci mních, Spiaci obor alebo Kamenná baba. Tri názvy pre jedno miesto.

Piatok večer, píšem Palimu čo plánuje na ráno, či neskočíme niekde niečo odfotiť. Počasie má byť podľa SHMU nanič, malo by pršať už od rána, no po skúsenostiach s predpoveďou počasia sa nedáme odradiť. Po krátkom dohovore a kvôli časovej tiesni rozhodneme sa ísť na Spiaceho mnícha. Spiaci mních sa nachádza pri ceste medzi Kamenicou a Pustým Poľom. Nejde si ho nevšimnúť.

dscf6603

Veľakrát som tadiaľ prechádzal, no nikdy som sa tam nezastavil fotiť. O 5:30 zaparkujem auto na parkovisku pri studničke a kochám sa zapadajúcim mesiacom a hmlou valiacou sa od Pustého Poľa. Onedlho prichádza Pali, tak vyrážame na Spiaceho mnícha. S „light“ fotovýbavou nepresahujúcou 2kg (Fujifilm X100/S/T+statív+nejaké drobnosti) na kopec vybehneme za cca 15 minút. Výhľad z kopca je luxusný a po rozhliadnutí sa, Pali konštatuje, že dnes možno pôjdeme domov aj s fotkou. Hľadáme vhodné miesto na fotenie a čakáme na východ slnka.

dvoj_fotka

O 6:00 sa začalo ranné divadlo. Krásny východ slnka, od Pustého Poľa rozliehajúca sa hmla, zopár „cvakov“ a môžeme ísť domov s úsmevom na tvári 🙂

2016_09_17_krvave_rano_800

2016_09_17_tajomna_krajina_800

Spiaci mních, Spiaci obor alebo Kamenná baba, tri rôzne názvy pre to isté miesto. Po krátkom google-ní som našiel článok, v ktorom sa píše, že to v minulosti pravdepodobne bolo kultové miesto slúžiace ideovým potrebám dávnych civilizácií. Ktovie..., ale určite je to zaujímavé miesto, s krásnymi výhľadmi.

2 Comments

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *